شورای اسلامی و دهیاری روستای گودگز
« خدمت بی منت به قصد قربت»
درباره وبلاگ


با ایجاد این وبلاگ برآنیم که ازنظرات و انتقادات سازنده شما بینندگان عزیز
و محترم استفاده کرده و در ایجاد روستای نمونه، آباد و زیبا قدم مثبت برداریم
پس بیایید با پیشنهادهای اولویت دار و قابل اجرا و همه جانبه این دهیاری را
در این راستا راهنمایی برادرانه و دلسوزانه بفرمایید. پیشاپیش متشکریم

دهیاری گودگز : 07644331004

مدیر وبلاگ : محمد احمدی
مطالب اخیر
یکشنبه 9 آذر 1393 :: نویسنده : محمد احمدی
سلام
دهیار و شورای محترم روستا خواهشا رسیدگی کنید:
چه خبره عده ای افراد نادان و عقده ای و ... بعد از این که شما 
در مورد ریختن آشغال دراطراف خانه ها بعد از نماز جمعه صحبت
 کردین اقدام به ریختن آشغال در کنار جاده اصلــــــــی و ورودی
 رودخانه می کنند.که باید چنین اشخاصی را شناسایـــــــی و به
 مراکز بهداشتی و درمانی برای شکایت و مداوا معرفــــینمایید.
.
.
.
.
.

 

حفاظت از نظافت، بهداشت و سلامت محیط زیست، مسوولیت همگانی است

احکام نظافت و پاکی در اسلام، مبتنی بر یک سلسله قوانین صحیح طبیعی و علمی دقیق می باشد که از بینائی کامل و حکیمانه ای واضع آن به رموز طبیعت و اسرار خلقت، حکایت می کند و بالاتر از حدود سفارشاتی است که ممکن است به اقتضای عقل سلیم وطبع مستقیم در میان ملتی رایج شده باشد.

و خداوند در این مورد می فرماید:

«إن الله یحب التوابین ویحب المتطهرین» یعنی خداوند توبه کنندگان و پاکیزگان را دوست دارد.

 

و همچنین در مورد پاکیزگی چه تمجید و تجلیلی با لاتر از این سخن پیامبر اسلام (ص) است که: " النظافة من الایمان" یعنی پاکیزگی جزء ایمان است، و نظام ایمانی و اعتقادی که در آن رعایت نظافت نمی شود، نظام ناقص خواهد بود. و اصلا دین بر بنیاد نظافت استوار گردیده است و بدون نظافت بنای دین در حال فرو ریختن است.

بنابراین با توجه به آیات قرآنی و احادیث رسول گرامی اسلام ؛ نظافت و توجه به پاکی محیط زیست نیز یکی از وظایف و مسئولیت های تمامی اهالی یک روستا است. هر شخصی باید چه در خانه و چه در کوچه و بازار باید در پاک نگهداشتن محیط زندگی خود کوشش کند. اگر انسان دکان دار است و یا کارمند و معلم و یا کارگر باید مسئولانه در مورد نظافت و پاکی زندگی فردی و اجتماعی خود توجه جدی نموده و محیط خود را از آلودگی و کثافات پاکیزه نمایند. به آرزوی روزی که جامعه و محیط پاک و سالم داشته باشیم.

نوع مطلب : خبرها و رویدادهای روستا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 6 آذر 1393 :: نویسنده : زبیر امامی

اخبار چند روز اخیر در خصوص مطالب بارگذاری شده در برنامه اجتماعی که از طرف افرادی از خدا بی خبر  و نادان که با توهین کردن  و بد و بیراه گفتن و خود را آقای بالای سر فرض کردن موجب تأثر و جریحه دار شدن عده ایی از هم ولایتی های عزیزمان شده است . که با این کار دارند بذر تفرقه و نفاق و دو بهم زنی را میان مردم پراکنده می کنند و با تهمت های واهی و نا بجا خود را دلسوزان روستا معرفی کنند و اینگونه وانمود که همیشه جزء پیروی و تبعیت کردن از حقّ و احقاق حقوق مردم مظلوم کاری دیگر انجام نداده اند و هم و غمشان فقط و فقط دفاع از منافع مادی و معنوی  مردم ، حفظ پاسپانی از  حریم روستا  و پیشرفت و آبادانی آن هستند؛ برسانیم  که علاوه بر موارد فوق، اینم حق همه مردم روستاست که از کم و کیف پروژه ها و حساب و کتاب اموال دهیاری که در روستا صورت گرفته یا در شُرف اجراء است با خبر باشند و هدف ما نیز از راه اندازی این وبلاگ و اطلاع رسانی سریع از طریق برنامه های اجتماعی منت گذاری و زیر سئوال بردن هیچ کس و احدی نیست بلکه امری پذیرفته شده در جوامع بشری است و روستای ما نیز از این قاعده استثناء نیست و مردم شریف ما چه چیزی از دیگران کمتر دارند که نباید از سرنوشت روستای خود با خبر باشند. و از کم و کیف کارهایی که انجام می پذیرد آگاه شوند.

آیا مردم حق ندارند از آنچه که در اطرافشان اتفاق افتاده باخبر باشند؟ آیا انعکاس چنین اخباری موجب از بین رفتن وجهه روستای ما در منطقه یا روستاهای همجوار شده است؟ آیا این خبرها که صرفا جنبه اطلاع رسانی و آگاهی دادن به عموم مردم بوده آیا باعث تفرقه و نفاق و قطع صله رحم شده است؟ آیا ما در خبرها یمان کسی را زیر سئوال برده یا به کسی تهمت زده ایم ؟ پس ناراحتی از بابت چیست؟

لیکن همولایتی های عزیز! پاسخ به این سوالات را به وجدان های بیدار و مردان و زنان و جوانان عزیز واگذار می کنیم ولی: ۱- خواهشا دیدگاه های شخصی خودتان را به نام دلسوزان روستا در برنامه های اجتماعی به اشتراک نگذارید؛ اگر واقعا ادعای دلسوزی دارید، شهامت و شجاعت آن را نیز داشته باشید و مستقیم با خود ماها در جریان بگذارید یا درجلسات عمومی که برگزار می شود شرکت نموده و ابهامات ، مشکلات وانتقادات سازنده خود را آنجا مطرح نمایید، تا شک و شبهاتی که در گذشته و حال درمورد تمام مسائل روستا  بوده یک به یک بررسی و به اطلاع عموم رسانده شود و اگر ما نواقصی داریم نیز از آن اگاه شویم تا در رفع آن بکوشیم و قضاوت را به  خود مردم  واگذارنماییم و ما در این زمینه هر وقت شما پیشنهاد دهید با جان و دل حاضریم که زمان برگزاری جلسه به زمان حال ماکول کنیم.۲- شما که قائل به این امر هستید اخبار و کارهای یک روستا باید سانسور شود و اطلاع رسانی نشود؛ آیا در مورد اقدامات و اخبار کشور نیز همین دیدگاه را دارید؟ به عبارتی دیگر مردمی که شایستگی شنیدن اخبار یک روستای کوچک را ندارند آیا جائز است از اخبار یا حوادث کلی و مهم در کشور مطلع باشند؟

در پایان یادآوری شود که ما همیشه در هر مکان و زمانی آمادگی  آن را داریم که هر شخصی بابت هر چیزی  شک و شبهه ای دارد حتی در موارد مسائل مالی دهیاری یا مسائل و مشکلات دیگر  روستا با ریز جزئیات تمام پاسخ گو باشیم. و همچنین انتشار رویدادهای روستا در برنامه اجتماعی بخاطر همه گیر بودن آن برنامه ها است و بخشنامه بخشداری است که دهیاری ها سیستم اطلاع رسانی پیامکی راه اندازی کنند و تمام جزئیاتی که در روستا اتفاق و صورت می پذیزد به سمع و نظر اهالی رسانده شود چون بیشتر اهالی کار با وبلاگ نمی توانند انجام دهند ، که ان شاء الله تصویر بخشنامه فوق در تابلو اعلانات مساجد به رویت اهالی محترم خواهیم رساند .

نوع مطلب : خبرها و رویدادهای روستا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 6 آذر 1393 :: نویسنده : زبیر امامی

از نشانه ‏های ایمان در وهله اول سپاس گزاری و شکر نسبت به خداوند است که مظهر لطف و بخشش بوده و با نعمت های فراوان مخلوقاتش را به بندگی و اطاعت از خویش فرمان داده است. در مرتبه دوم تشکر از کسانی که راه رسیدن به نعمات الهی را هموار نموده و واسطه این فیض شده ‏اند وظیفه ه‏ای است که مورد سفارش خدا و اولیاء دین می‏ باشد که: «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» هر کس در مقابل احسان و نیکی بندگان خداوند شکرگزاری نکند خدا را شکر نگفته است. بنابراین اگر در جامعه روحیه تشکر و قدردانی از انسان های  خیّر، مبتکر، خلّاق و علمای دینی از بین برود، گرایش به فعالیت ‏های مثبت و سازنده کمرنگ شده و دلسردی و خمودگی جای آن را خواهد گرفت.

افراد در ارائه خدمات بهتر و مطلوبتر کمک می‏کند و روح و روان آنها را شاد و بانشاط می‏گرداند، این امر همیشه مورد تأکید اسلام و پیشوایان دینی بوده است.

از ویژگی‌های بارز انسان‌ها، تشکر و قدردانی از خدمات دیگران است. قرآن کریم در موارد متعدد، از خداوند به عنوان شکور و شاکر یاد کرده است، از جمله: «و من تطوع خیرا فان الله شاکر علیم؛ کسی که فرمان خدا را در انجام کارهای نیک اطاعت کند، خداوند (در برابر عمل او) شکرگزار و داناست»(بقره/158). در آیه دیگر می‌فرماید: «ان الله غفور شکور؛ همانا خداوند آمرزنده و بسیار سپاسگزار است»(شوری/23). یعنی خداوند از انسان‌هایی که کارهای نیک و شایسته انجام می‌دهند، تشکر می‌کند و با نیکی و دادن پاداش به آنان، قدردانی خود را عملاً آشکار می‌سازد. بنابراین، انسان نیز باید خود را مزین به این خصلت الهی نموده، در قبال خدماتی که دیگران برای او انجام می‌دهند، از آن‌ها تشکر نماید.

و همچنین در احادیث، تشکر از مردم در برابر خدمات و نیکی‌هایشان، به عنوان تشکر از خدا به شمار آمده است.به همین خاطر رسول خدا (ص) می‌فرمایند: «و من لم یشکر الناس لم یشکر الله» ؛ کسی که از انسان‌ها تشکر نکند، از خدا تشکر نکرده است».

پس بنا ما برآن است که هرشخصی تحت هرنام و سمتی قدم خیری برای پیشرفت علمی و آبادانی روستا بردارد ، قابل تقدیر و تشکر است و اگر توان و امکان آن را نداشته باشیم که به صورت عملی از ایشان تشکر کنیم؛ لااقل بتوانیم  به صورت زبانی از ایشان تقدیر و قدردانی نماییم و این در حالی است که اجر  و پاداش حقیقی چنین اشخاصی نزد الله ذوالجلال محفوظ و پایدار است. و خداوند بلندمرتبه اجر و پاداش چنین اشخاصی را به کمال و تمام در آن جهان پرداخت خواهد نمود.

نوع مطلب : خبرها و رویدادهای روستا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

.::بزرگترین مرجع کد آهنگ::. .::دریافت کد موزیک::.

 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو